Przejdź do treści

Beskid Niski idealnym miejscem na wypoczynek

noclegi

Karpaty są łańcuchem górskim, który cieszy się dużym zainteresowaniem turystów zwłaszcza w sezonie zimowym. Wiele szczytów oraz możliwości spacerowania szlakami górskimi sprawiają, że Beskid Niski przyciąga mnóstwo ludzi zarówno na tereny województwa małopolskiego, jak i podkarpackiego.

Noclegi w górach

noclegiWschodnia część jest bardzo atrakcyjna głównie ze względu na niesamowite widoki oraz parki narodowe, które ukazują prawdziwe piękno natury. Dlatego to w tamtych okolicach turyści najczęściej rezerwują noclegi z widokiem na pasma górskie. Tereny bogate we florę i faunę, a jednocześnie oferujące wiele atrakcji dla turystów uwielbiających sporty zimowe są najczęściej wybierane na miejsce noclegowe. Sprawia to, że często napotykamy problem z dokonywaniem rezerwacji bezpośrednio przed wyjazdem, ponieważ niemal wszystkie ośrodki są już zajęte. Warto wiedzieć, że polecane noclegi w Beskidzie Niskim oferują naprawdę dobre warunki oraz ceny, co przekłada się na szybkie znikanie ofert. Zazwyczaj trzeba dokonywać rezerwacji minimum na kilka tygodni do przodu. Tylko wtedy zyskujemy gwarancję, że dojeżdżając na miejsce będziemy mieli gdzie wypocząć po ciężkiej podróży. Każdy dzień spędzony w górach jest pełen wrażeń i aktywności fizycznych, dlatego regeneracja organizmu ma duże znaczenie.

noclegiOśrodki spełniające nasze oczekiwania dotyczące komfortu, wielkości apartamentów, czy wyposażenia w aneksy kuchenne na pewno cieszą się dużym zainteresowaniem, co zresztą jest widoczne podczas dokonywania rezerwacji. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych oraz Jaśliski Park Krajobrazowy chętnie odwiedzane przez turystów, co tylko przekonuje nas o tym, że noclegi w Beskidzie Niskim są dobrym wyborem. Pensjonaty umieszczone na uboczu i wyposażone w liczne tarasy gwarantują piękne widoki z pokojów, a jednocześnie szybki dojazd w wiele innych ciekawych miejsc znajdujących się w okolicy. Będąc tak blisko granicy warto wybrać się na dłuższą wycieczkę na Słowację, by poznać regionalne tradycje oraz dania naszych sąsiadów. Wypoczynek w górach nie zawsze musi oznaczać wyjazd do Zakopanego, gdzie co roku pojawiają się tysiące turystów. Niektórzy zdecydowanie bardziej wolą znaleźć miejsce na uboczu, które gwarantuje piękne widoki i ciszę dokoła.

Właśnie z tego słynie Beskid Niski, gdzie ukojenie znajdują osoby szukające ośrodków położonych w ustronnych miejscach. Największym atutem jest możliwość sprawnego dojazdu do większych miast w tym rejonie, które oferują wiele atrakcji dla każdego kto nie wyobraża sobie wypoczynku bez uprawiania sportów zimowych.