Przejdź do treści

Całoroczna agroturystyka w malowniczych Borach Tucholskich

całoroczna agroturystyka

Na przestrzeni ostatnich kilku lat coraz więcej mieszkańców dużych metropolii decyduje się dziś na aktywny wypoczynek w mniejszych miejscowościach, w których dominują rozległe tereny leśne oraz naturalne akweny wodne mamiące widmem błogiego, pokrzepiającego wypoczynku. Na szczególną uwagę zasługują szczególnie Bory Tucholskie, które posiadają wiele różnorodnych atrakcji dedykowanym wszystkim pokoleniom.

Gospodarstwa agroturystyczne w Borach Tucholskich

całoroczna agroturystykaNa samym wstępie należy zaznaczyć, iż ogromnym atutem owych terenów jest fakt, że wypoczywać na nich możemy przez cały rok. Całoroczna agroturystyka w Borach Tucholskich przyciąga więc zarówno wczasowiczów, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek na łonie natury, jak i entuzjastów znacznie bardziej wyszukanych sportów ekstremalnych, którzy organizują w Borach Tucholskich wiele ciekawych turniejów umożliwiających zdrową rywalizację. Do najbardziej rozpowszechnionych zawodów możemy zaliczyć m.in. biegi długodystansowe, rajdy rowerowe oraz kilkudniowe spływy kajakowe, podczas których uczestnicy wyprawy nocują najczęściej pod namiotami. Sporą popularnością cieszą się także inne sporty wodne, do których zaliczyć możemy m.in. jazdą na nartach wodnych, motorówkach, żeglowanie, a nawet i nurkowanie.

całoroczna agroturystyka Pamiętajmy jednak również o tym, że Bory Tucholskie słyną także z najrozleglejszych terenów leśnych w Polsce, które to zamieszkuje wiele zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt. W lasach tych żyją m.in. nietoperze, niedźwiedzie, sarny, żubry, zające, a także i rysie. Sporą atrakcja dla turystów będzie więc niewątpliwie wycieczka po Parku Narodowym, który obfituje w torfowiska oraz unikatowe ekosystemy wodne zamieszkiwane przez wiele różnorodnych gatunków ryb oraz owadów. Warto również zauważyć, że Bory Tucholskie posiadają również bardzo rozbudowaną i wciąż jeszcze żywą tradycję ludową, która obfituje w różnego rodzaju obrzędy oraz rytuały kultywowane przez rodowitych mieszkańców owych ziem po dziś dzień. Osoby zainteresowane lokalnym folklorem powinny więc udać się m.in. do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, w którym można zaobserwować jak wykonuje się tradycyjne, wielobarwne hafty kaszubskie.

Ogromnym atutem wczasów w Borach Tucholskich jest również to, że urlop ten z całą pewnością nie nadwyręży zbytnio naszego budżetu. Na terenie Borów funkcjonuje bowiem wiele prężnie działających ośrodków wypoczynkowych, które oferują atrakcyjne noclegi w bardzo okazjonalnych cenach. Sporą popularnością wśród wczasowiczów cieszą się zwłaszcza wolnostojące domki letniskowe posiadające centralne ogrzewanie oraz bieżący dostęp do wody.