Przejdź do treści

Czy warto jechać w Bieszczady?

górski domek

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że krajobraz Bieszczad jest po prostu niesamowity. Te góry leżące na pograniczu polsko-słowackim, łączą w sobie piękno połonin z leśnymi ścieżkami. Tu można w spoju i ciszy przemierzać górskie szlaki, a także podziwiać rwące potoki. Przyroda zachwyca, a świeże powietrze wypełnia płuca.

Czy warto zwiedzić w Bieszczady?

domek w górach Odpowiedź może być tylko jedna. Oczywiście, że tak. Najbardziej turystów tutaj przekonują górskie szlaki. Połonina Wetlińska, Caryńska, Tarnica czy Rawki słyną jako wymarzone miejsce wypoczynku dla amatorów górskich wędrówek. Góry te obfitują we wspaniałe, zapierające wprost dech w piersiach widoki. Latem przyciągają także swoimi niezwykłymi wschodami i zachodami słońca, które możemy podziwiać z połonin. Warto odwiedzić Bieszczady – niedrogie noclegi w domkach to pełen komfort, zapewniają tu klimatyczny pobyt, smaczne jadło, a także mnóstwo atrakcji. To również przekonuje do tego, aby wybrać się w to miejsce. Bieszczady to jedno z najlepszych w Polsce miejsc do obserwacji gwiazd. Brak miejskich świateł sprawia, że są one tutaj wyjątkowo dobrze widoczne. By chronić ciemne bieszczadzkie niebo, w 2013 roku utworzono tu park gwiezdnego nieba, obejmujący teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego, Park Krajobrazowy Doliny Sanu i Ciśniańsko-Wetliński Park Krajobrazowy.

górski domek Oprócz tego żyje tutaj ponad 500 osobników żubrów. By zobaczyć te dostojne zwierzęta w ich naturalnym środowisku, warto wybrać się do Zagrody Żubra w Mucznem — obiekt ten można zwiedzać bezpłatnie. Znajduje się tu również idealna atrakcja dla całej rodziny. Przejazd kolejką wąskotorową powstałą w latach 90. Przejazd pierwszą trasą zajmuje ok. 2 godzin, przejazd trasą na Przysłup to ok. 2,5 godziny. Bieszczady są piękne i interesujące o każdej porze roku – wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia, latem podczas górskich wycieczek, jesienią, kiedy wszystko staje się niesamowicie kolorowe, oraz zimą, która nadaje niesamowitego klimatu i pozwala odbywać wędrówki górskie w śniegu. Bieszczady wyróżniają się na tle Polski występowaniem licznych populacji przedstawicieli wielu gatunków chronionej fauny i flory. Warto wypocząć w takim miejscu jak te.

Często ludzie poszukują miejsc do zwiedzenia, bądź po prostu do odpoczywania. Najlepszym właśnie przykładem na dobrą wycieczkę jest wycieczka w Bieszczady. Warto tam pojechać, ponieważ sam inny klimat, sprzyjający bliskości natury jest naprawdę nieziemski. Ludzie często nie doceniają takich wycieczek, jednak jest to jedno z najlepszych pomysłów na wakacje.