Przejdź do treści

Gdzie można smacznie zjeść?

gdzie zjeść w białymstoku

Białystok to duże miasto, w którym można znaleźć wiele lokali gastronomicznych różnego typu. Będą to zarówno bary szybkiej obsługi serwujące frytki i hamburgery, jak i luksusowe restauracje serwujące wykwintne dania. Dzięki temu każdy mieszkaniec Białegostoku, czy też turysta, może smacznie zjeść coś, na co będzie miał ochotę. Do jakich lokali warto się wybrać, by potem nie żałować?

Gdzie warto zjeść w Białymstoku?

gdzie zjeść w białymstokuPierwsza opcja odnośnie tego gdzie smacznie zjeść w Białymstoku to foodtruck. To specjalne samochody przypominające małe samochody dostawcze, które są wyposażone w kuchnię z podstawowymi sprzętami. Sprzedawcy serwują jedzenie prosto z foodtrucka. Zazwyczaj jest to dobra opcja przede wszystkim dla osób, które chcą szybko i dobrze zjeść. Takie firmy serwują smaczniejsze, zdrowsze i bardziej oryginalne hamburgery, zapiekanki, czy pierożki w kubełkach. Dzięki temu szybko dostaniemy jedzenie na wynos. Druga opcja to lokale serwujące jedzenie na wagę. Nie ma gotowych zestawów dań, każdy klient może je sobie sam skomponować. Z tacą i jednorazowymi naczyniami podchodzi się do pojemników z jedzeniem i nabiera się tyle ile się zje. Dzięki temu jak ktoś nie jest głodny to może zjeść np. małego kotleta i trochę surówki, a osoba bardzo głodna zje całą michę jedzenia. Cena za jedzenie jest równa, bez względu na to czy bierzemy mięso, ziemniaki, czy naleśniki, płaci się za sto gram całości potrawy.

gdzie zjeść w białymstokuTrzecia opcja to zajazdy, karczmy czy bary, które mają opcję grillowania na świeżym powietrzu. Na podwórku stawia się ogromne żeliwne konstrukcje, na których jednorazowo można piec kilkanaście kiełbasek czy sztuk mięsa. Grillowanie dania przyrządzane są bez tłuszczu, więc są zdrowsze niż te smażone. Dodatkowo można zamówić też warzywne grillowane szaszłyki, chrupkie pieczywo, a do tego sałatki, czy napoje. Czwarta opcja to standardowa restauracja, nadal najbardziej popularna opcja jeśli chodzi o zamawianie jedzenia. W Białymstoku można znaleźć restauracje serwujące kuchnię polską, włoską, śródziemnomorską, jak również stek house, czy sushi bar. Dzięki temu każdy może zjeść smaczną pizzę, grecką sałatkę, sajgonki, czy krwisty stek. Na pewno każdy znajdzie restaurację idealną dla siebie.

W Białymstoku warto się stołować w karczmach, restauracjach, kupować jedzenie na wagę lub w foodtrucku. Dzięki temu można smacznie zjeść coś na szybko, jak również miło spędzić czas ze znajomymi przy dobrym jedzeniu. Ceny, jak i menu są zróżnicowane, więc klienci mogą skorzystać z taniej opcji na zapiekankę, jak i z drogiego zestawy sushi.