Przejdź do treści

Jak zorganizować firmową imprezę?

impreza firmowa

Wszyscy wiedzą, że organizowanie imprez integracyjnych dla pracowników przynosi same korzyści. Teamy mogą się lepiej zgrać, nowi pracownicy poznają starych, współpraca będzie szła lepiej. Jeśli pracownicy się nie znają, trzymają na dystans, komunikacja jest utrudniona, to i praca nie będzie odbywać się szybko i bezproblemowo.

Impreza dla pracowników

impreza firmowaOrganizowane cyklicznie imprezy firmowe pomagają tego uniknąć. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każda impreza spełni oczekiwania pracodawcy i pracowników. Jeśli będzie nudna, nieciekawa, to wszyscy będą tylko zniecierpliwieni i czekali na koniec przyjęcia. Z kolei zbyt aktywne zadania do wykonania, wymagające dużej sprawności fizycznej, też są rzadko doceniane. Jak zatem powinna wyglądać ciekawa impreza firmowa w Krakowie? Na jakie zabawy postawić? Co brać pod uwagę? Z pewnością warto po prostu zapytać pracowników o to, gdzie i co chcieliby robić. Wiadomo że nie da się uszczęśliwić każdego, ale przynajmniej wola większości zostanie uwzględniona. Zawsze można połączyć dwie rzeczy w jednej. Jeśli część osób chce iśc do escape roomu, a część woli iśc na kręgle to można się umówić, że o 17 chętni pójdą do pokoju zagadek, a o 19 będą kręgle. Można też zroganziować dwie mniejsze imprezy, tak by wszyscy chętni byli zadowoleni.

impreza firmowaJeśli chodzi o wybór miejsca to warto celować w te, które znajdują się blisko siedziby firmy lub te w centrum miasta. tak nie będzie problemów z dojazdem zarówno z biura, jak i z domu, w zależności od tego o której organizowane jest spotkanie. Trzeba też pomyśleć o jedzeniu. Jeśli zabawa odbywa się w firmie to można zamówić pełen catering. Stoły z kanapkami, koreczkami, czy innymi drobnymi przekąskami świetnie się sprawdzą. Każdy będzie mógł kiedy chce coś przekąsić. Jeśli impreza odbywa się na kręgielni, czy w Sali bilardowej można zamówić pracownikom pizzę, burgery, czy zapiekanki. Ciepły posiłek jest bardziej pożywny, a dodatkowo każda z tych rzeczy występuje w wielu odsłonach, więc można wybrać zarówno wersje mięsne, jak i wegetariańskie. Jak wybrac termin imprezy? Najlepszy będzie piątek po pracy – wtedy pracownicy zamiast prosto do domu pojadą najpierw na imprezę. Dobrze sprawdzi się też sobota.

Co do godziny lepiej nie organizować imprezy zbyt późno. Wszyscy będą zmęczeni, a dojazd może być utrudniony np. autobusy nocne rzadko jeżdżą. Jeśli impreza odbywa się w innym mieście to koniecznie trzeba zadbać o zorganizowany transport dla pracowników np. wynajęcie autobusu. Wtedy wiadomo, że wszyscy zjawią się w tym samym terminie.