Przejdź do treści

Komfortowy nocleg w pensjonacie w Szczawnicy

pensjonat

Wyjazd w góry w sezonie zawsze jest problemem, jeśli odpowiednio wcześniej nie zarezerwujemy sobie miejsc noclegowych. O ile jadąc we dwójkę jest to jeszcze możliwe, tak oczekując wspaniałych widoków oraz wybierając się większą ilością osób z każdym dniem jest to coraz trudniejsze. Wszystko jest uzależnione od lokalizacji, oddalenia od centrum oraz innych okolicznych atrakcji.

Pensjonat w dobrej lokalizacji

pensjonat Warto wiedzieć, że w Szczawnicy często dostępnych jest wiele miejsc noclegowych nawet w sezonie, przez to, że turyści zazwyczaj wybierają się do większych ośrodków. Jednak Szczawnica ma swój urok i gwarantuje turystom wiele atrakcji oraz piękne widoki. Wynajem pokoju bądź apartamentu w komfortowym pensjonacie nada wyjątkowej atmosfery całemu pobytowi w górach. Poza pięknymi widokami z okna, otrzymuje się również bliskie położenie od szlaków górskich oraz wielu atrakcji. Szczawnica słynie między innymi ze spływów Dunajcem, czy kolejki górskiej, która przenosi nas w zupełnie inne miejsce. Na górze czeka mini wioska z wieloma atrakcjami, między innymi ślizgiem saneczkowym oraz różnorodnymi knajpkami z gorącą czekoladą. Pensjonat w Szczawnicy znajduje się w takiej lokalizacji, że w każdym momencie można wybrać się na wycieczkę w wiele innych ciekawych miejsc, które na pewno zaskoczą turystów. Wśród nich można wymienić zamek w Niedzicy, uzdrowisko, liczne kapliczki oraz szlaki turystyczne prowadzące wzdłuż Dunajca.

pensjonat Nie można pominąć zabytkowej zabudowy. Wiele z ośrodków turystycznych, jak i budynków znajdujących się w centrum zachowały przez wiele lat oryginalny wygląd. Do tej pory uważane są za jedne z największych atrakcji. Od noclegów w górach nie wymagamy zazwyczaj wielkiego komfortu, ponieważ większość dnia spędzamy aktywnie na powietrzu, jednak kiedy zaskoczy nas brzydka pogoda musimy być przygotowani na to, że przesiedzimy ten czas w ośrodku. Dlatego pensjonat w Szczawnicy każdemu wypoczywającemu oferuje taras z pięknym widokiem na góry oraz kominek, który pozwala się wygrzać. Jest to świetna alternatywa na spędzenie czasu w górach ciesząc się ich urokami. Tak ciekawie usytuowane noclegi pozwalają między innymi wybrać się do regionalnych restauracji spróbować przysmaków oraz podziwiać wytwory rdzennych górali.

W każdej chwili można wyruszyć w dalszą podróż w Pieniny, także te słowackie, które są oddalone zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od Szczawnicy. Poza tym zabytkowe budowle i właściwości uzdrowiskowe z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów, dlatego warto pamiętać, aby kierunek wakacji ustalić wcześniej i zarezerwować noclegi, które spełnią nasze oczekiwania.