Przejdź do treści

Miejscowość pełna zabytków na Mazurach

nocleg

Mazury są obierane za cel wielu rodzinnych wycieczek, głównie ze względu na ciekawą architekturę i wiele atrakcji. Oferuje zarówno rozrywkę dla najmłodszych, jak i starszych, w zależności od wybranego punktu wypoczynku. Dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie cieszy się Pasłęk, który mimo tego, że jest małą miejscowością, to posiada mnóstwo zabytków, które mogą zainteresować każdego.

Odpowiedni nocleg dla rodziny

nocleg Poza tym jego ciekawe położenie zachęca do tego, by wypocząć w oazie spokoju, nim wyruszy się w dalszą podróż do centrum Mazur w poszukiwaniu wrażeń. Malownicze miejsce położone w zielonej okolicy sprawia, że chętnie przyjeżdżają tutaj rodziny z małymi dziećmi. Nie wyklucza to jednak wycieczek młodzieży, które pragną podziwiać między innymi krzyżacki zamek, ale również wiele różnokulturowych kościołów. Aby pobyt zaliczyć do udanych należy jeszcze znaleźć odpowiedni nocleg w Pasłęku, który będzie spełniał oczekiwania całej rodziny. Muszą to być miejsca o dużym metrażu, by móc komfortowo wypocząć przed dalszą częścią wycieczki. A także posiadać wyposażenie niezbędne podczas wycieczek z małymi dziećmi. Poza tym dodatkowym atutem będzie położenie blisko centrum, by nie musieć urządzać dalekich wycieczek do konkretnych miejsc. Dużym zainteresowaniem wśród zabytków cieszy się między innymi zamek krzyżacki, ale również pozostałości murów miejskich z basztami, które po dziś dzień można zobaczyć przy głównym rynku.

nocleg Wśród atrakcyjnych obiektów można wymienić także liczne kościoły pochodzące z XIV i XV wieku oraz ratusz gotycki. Jak na tak małą miejscowość jest ona bardzo urozmaicona pod względem sportów. Poza tradycyjnymi drużynami piłkarskimi można tam również znaleźć pole golfowe oraz strzelnicę, która zapewni wiele wrażeń wszystkim pasjonatom tego typu zajęć. Po tak aktywnie spędzonym dniu powrót do pensjonatu będzie dużą radością dla każdego, zwłaszcza kiedy będzie można odpocząć w ciszy i spokoju. Relaks całej rodziny to również wspólne spędzanie czasu, tylko w mniej aktywnej formie. Nie tylko duże miasta będące obiektami turystycznymi na Mazurach oferują wiele form wypoczynku. Jak widać również Pasłęk posiada bogatą ofertę aktywnego spędzania czasu dostosowaną do potrzeb całej rodziny.

Poza tym można znaleźć tu bardzo komfortowe noclegi, które pozwolą naładować baterie i odpocząć od codziennych obowiązków. Wspólny czas spędzony z dzieciakami na pewno przyniesie im wiele radości, a przy okazji poznają tereny polski, które są bardzo rzadko odwiedzane przez turystów, mimo że posiadają bardzo bogatą kulturę.