Przejdź do treści

Profesjonalny sprzęt na dalekie wyprawy

rowery górskie romet

Dla wielu rowerzystów sezon rozpoczyna się wraz z nadejściem wiosny. Największa część z nich stawia na adrenalinę i startuje w wyścigach po leśnych terenach pełnych wybojów. Potrzebują do tego specjalnego sprzętu, który po kilkuset metrach się nie uszkodzi i nie zmusi uczestnika do przerwania jazdy. To samo dotyczy dalekich wypraw rowerowych, zwłaszcza w górach, gdzie warunki jazdy nie są najlepsze.

Rowery znanej marki

rowery górskie rometWybiera się wtedy rowery MTB dopasowane do nawet najbardziej skomplikowanych tras dzięki połączeniu lekkiej ramy z wysokiej jakości osprzętem. Wybierając się na daleką wyprawę rowerową nie można poprzestać na tradycyjnym rowerze pochodzącym z półek sklepowych. Potrzebny jest sprzęt do zadań specjalnych, dobrany odpowiednio do swojego użytkownika. Wśród profesjonalistów wysoką oceną cieszą się rowery górskie romet na wyprawy po wyboistych terenach, dostosowane dzięki specjalnym amortyzatorom. Aby wybrać rower właściwy dla siebie określić swoje oczekiwania wobec niego oraz średnie długości tras jakie chce się pokonywać. Ze względu na to, że rynek rowerów górskich tworzy także modele rekreacyjne na samym początku trzeba określić, że musi to być egzemplarz profesjonalny. Można wśród nich znaleźć modele na kilka tysięcy złotych, jednak ceny tych najlepszych sięgają nawet kilkadziesiąt tysięcy.

rowery górskie rometJest to dość spory wydatek, dlatego początkowo najlepiej skupić się na średniej klasie rowerów, nie zwracając uwagi na ceny tych całkowicie profesjonalnych. Firma romet w swojej ofercie posiada rowery o ramie aluminiowej lub karbonowej, w zależności od wyznaczonego budżetu. Każda z nich ma zupełnie inną wagę, jak i swoje zalety. Najpopularniejsze są te wykonane z aluminium ze względu na korzystną cenę i możliwość dobrania osprzętu wysokiej klasy. Poza hamulcami, przerzutkami liczy się także wielkość kół. Te o większej powierzchni zapewniają lepszą przyczepność na niepewnym terenie i pozwalają osiągnąć większą prędkość na prostych odcinkach. Nie oznacza to, że na samym początku trzeba kupić rower o większych kołach. Wiele czynników wpływa na to jak nam się będzie jeździło rowerem górskim. Jednak kiedy decydujemy się na dalekie wyprawy warto być pewnym swojego sprzętu.

Nie chodzi tylko o komfort jazdy, ale również o bezpieczeństwo, które jest bardzo istotne podczas jazdy w górach. Czasem lepiej zakupić nowy rower, niż ryzykować swoje zdrowie kosztem oszczędności. Zwłaszcza gdy nie jest to zwykła przejażdżka w bezpiecznych miejscach, tylko wyprawa terenowa. W tym przypadku właściwy osprzęt odgrywa znaczącą rolę.