Przejdź do treści

Spływy kajakowe na łonie natury

spływy kajakowe po warcie

Osoby, które uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu, poszukują różnych alternatyw dla tradycyjnych sportów. Często są to wycieczki rowerowe czy długie spacery, jednak nie są one w stanie pobudzić do działania młodych ludzi, którzy bardziej są zainteresowani komputerem. Warto więc zorganizować wycieczkę rodzinną lub szkolną pozwalającą dostrzec piękno natury znajdującej się wokół nas poprzez aktywności sportowe.

Spływy jako wycieczka klasowa

spływy kajakowe po warcie	Coraz częściej zabiera się więc młodzież na spływy kajakowe, które integrują oraz zachęcają do wyjścia z domu. Początkowo mogłoby się wydawać, że dzisiejsza młodzież nie jest aktywna ruchowo. Są jednak takie dyscypliny, które chętnie są trenowane nawet zawodowo, jak na przykład kajakarstwo. Na Śląsku nie brakuje szlaków zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących wioślarzy, co pozwala wybrać trasę spełniającą oczekiwania każdego uczestnika. Spływ kajakowy po warcie to świetny pomysł na wycieczkę klasową, zwłaszcza tą integracyjną dla nowych członków klasy. Pozwoli ona zacieśnić więzi i lepiej się poznać od strony prywatnej, co przełoży się na relacje z rówieśnikami. Poza tym w przypadku bardziej zaawansowanych spływów młodzież musi mieć do siebie zaufanie, by w przypadku napotkania przeszkody szybko reagować. Szybkie i rzetelne informacje, które wymagane są w szkole, również będą precyzowane przez uczniów, którzy działając pod presją czasu, będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami pracy zespołowej bądź zarządzania grupą.

spływy kajakowe po warcie	W ten sposób można wyłonić osoby do trójki klasowej, które na pewno świetnie będą spełniały swoje obowiązki. Spływ kajakowy przez Wartę to również niesamowita przygoda, której nie da się zapomnieć przez długi czas. Towarzyszące temu emocje oraz zaangażowanie są odczuwalne na każdym kroku, dlatego ten sposób aktywności szkolnej na pewno zostanie również doceniony przez uczniów. Będą oni mogli spędzić czas razem poza klasą, dowiadując się o sobie nietypowych informacji i poznając swoje hobby, które być może okaże się wspólnym tematem do rozmów. Spływ nie musi się kończyć po kilku godzinach, można zorganizować kilkudniową wycieczkę z nocowaniem pod namiotami, która będzie jeszcze ciekawsza dla młodych ludzi. Organizowanie młodzieży wyjazdów na łono natury, gdzie będą spędzać czas z dala od komputera i internetu, na pewno wniesie wiele ważnych rzeczy do ich codziennego życia.

Nauczą się komunikować bezpośrednio z rówieśnikami, budować trwałe więzi czy radzić sobie bez pomocy nowych technologii. Spływ kajakowy to świetny pomysł, który na pewno zostanie pozytywnie odebrany przez młodzież, która uwielbia poznawać nowe rzeczy.