Przejdź do treści

Zakwaterowanie dla kolonii w górach

kolonie

Rodzice, którzy wysyłają swoją pociechę przeżywają dużo obaw. Można wtedy zadawać sobie pytania dotyczące tego, czy pociecha sobie poradzi. Jednak zanim podejmie się decyzje o wykupieniu takiego wyjazdu, warto porozmawiać na ten temat z dzieckiem. W końcu to przyszły kolonista powinien być tym wyjazdem bardzo podekscytowany.

Kolonie dla dzieci

kolonieJeśli nie jest, może warto odpuścić. Nie każde dziecko jest na tyle samodzielne i odważne, żeby odnaleźć się wśród rówieśników na obozie. Jeśli pociecha nie wykazuje chęci wzięcia udziału w takim wydarzeniu, nie ma sensu, żeby jechała w ogóle. W końcu dla dziecka to również ma być czas spędzony na odpoczynku i dobrej zabawie. A może być jej naprawdę sporo. Obozy organizowane są w bardzo różnorodnych miejscach. Przykładowo, kolonie w Kotlinie Kłodzkiej mogą odbywać się np. w Stroniu Śląskim. Znajduje się tam ośrodek dla grup zorganizowany, który co roku gości liczne wycieczki szkolne oraz grupy kolonistów. Mogą oni liczyć na komfortowe warunki, jeśli chodzi o zakwaterowanie. Regularne remonty sprawiają, że pokoje prezentują się nowocześnie. Na miejscu dzieci mają także zapewnione pełne wyżywienie. Smaczne posiłki to coś, co jest często chwalone przez dzieci w trakcie wypoczynku. Ważnym atutem tego miejsca jest także to, że posiada on rozbudowane zaplecze atrakcji sportowych. Zaledwie dziesięć metrów dzieli ośrodek od dużego, krytego basenu.

kolonieJest tam kilka torów, na których można uczyć się pływać lub doskonalić te umiejętności. To świetna baza do tego, żeby wyjazd z dziećmi miał bardziej sportowy charakter. Ośrodek często gości grupy taneczne, siatkarskie czy pływackie. Miejsce jest także przygotowane do organizacji ognisk. Są one świetnym sposobem na wieczorem zapoznawczy, organizację konkursów czy kolonijnego chrztu. Jeśli pogoda nie będzie dopisywała, można skorzystać z wiaty grillowej. Jest to idealne miejsce do pieczenia karkówki, kiełbasek czy serów. Dzieci, które przyjeżdżają na wakacje wypocząć w tym miejscu bardzo lubią spędzać czas wolny na pobliskim Orliku. Jest to nowoczesny obiekt sportowy, na którym można grać w dwa ognie, piłkę nożną czy koszykówkę. Dzięki temu dzieci będą mogły spędzać czas w sposób aktywny.

Kilkutygodniowy wyjazd bez rodziców to dla dziecka duże wyzwanie. Wybierając miejsce, w którym pociecha ma spędzić czas, najlepiej jest zdecydować się na pobyt w ośrodku specjalizującym się w goszczeniu takich grup. Dzięki temu, dzieciaki będą miały zapewnioną odpowiednią infrastrukturę do dobrej zabawy. A przecież to właśnie w wakacjach jest najważniejsze.